Sovičky

Třída Soviček je věkově smíšená, dochází sem děti od 4- 6let. Tím, že děti, které sem přicházely, byly od prvopočátku postupně adaptovány a vedeny k samostatnosti v sebeobsluze, hygieně a stolování. Jsou navyklé na režim ve školce. Díky tomu nadále pracujeme na komunikaci a podpoře mezilidských vztahů mezi dětmi a učitelkou. Vedeme je k vzájemné spolupráci a hře ve skupině. Společně jsme si vytvořili třídní pravidla, která napomáhají k vzájemné ohleduplnosti, toleranci a učí se pomáhat sobě navzájem.

Třída je rozlehlá, členěná na herní koutky, které jsou aktivně využívány dětmi během dne. Oblíbeným koutkem je mazlík, kde děti mají prostor ke zklidnění a odpočinku během dne, ale také jako koutek, kde díky bohaté knihovně rozvíjíme předčtenářskou gramotnost. Je zde dostatek hraček a didaktických pomůcek. Využíváme také digitální technologie, jako je interaktivní tabule nebo programování Bee-bot.

Díky bohaté vzdělávací nabídce rozvíjíme klíčové kompetence důležité před vstupem do školy. Dětem je vytvořen senzorický koutek s činnostmi, které podporují jejich kreativitu a fantazii. Tím, že ve třídě jsou předškoláci, upevňujeme pracovní návyky, aby vstup do ZŠ nebyl pro ně překážkou. Rozvíjíme jemnou motoriku a koordinaci oka a ruky, předmatematické dovednosti a v neposlední řadě podporujeme a motivujeme ke správné výslovnosti dětí. Respektujeme individuální přístup k dětem.

Naše třída Soviček

Chodíme velmi rádi na ven, neboť park a zahrada je jedno velké hřiště nekonečných možností. Tvoříme obrázky z přírodnin, pozorujeme změny během ročních období, vedeme děti k tomu, aby přírodu neničily a staraly se o ni.

Díky společným pravidlům se děti učí spolupráce, pomoci a respektování k druhému.

Paní učitelky

12:30 – 14:00 hod.
13:30 – 16:15 hod.
14:10 – 14:40 hod.
spontánní hry a činnosti dle volby dětí skupinová, kolektivní a individuální práce s dětmi- řízené činnosti
hygiena, svačina – průběžně dle situace a potřeb dětí
pobyt venku
hygiena, oběd
hygiena, odpočinek dětí na lehátku dle potřeby, klidné činnosti dětí
činnosti dle volby dětí, zájmové kroužky dětí, činnosti navazující na dopolední aktivity, dle počasí pobyt venku
hygiena, svačina průběžně dle potřeb dětí
15:20 hod.
16:15 hod.
končí provoz ve třídě Soviček
uzavření MŠ, provoz končí ve třídě Motýlků

6:15 – 16:15 hodin

Číslo bankovního účtu

Konzultační hodiny s učitelkami pro rodiče dětí kdykoli po dohodě!